TRW – Silný partner pro váš vůz…

Značku TRW jistě všichni dobře znáte. Avšak tato zahraniční společnost má v naší Republice hlubší kořeny než mnozí vědí a i dnes se zde vyrábí  řada nezbytných produktů pro váš vůz.

 

Stručná Historie:trw-logo

Autobrzdy n.p. bylo jméno, pod kterým tehdejší Československo znalo firmu vyrábějící brzdy. Podnik měl monopolní postavení a byl výrobcem brzd nejen pro osobní vozy, ale i nákladní a užitkové vozy v Československu.

Devadesátá léta minulého století měla klíčový význam pro další budoucnost. V roce 1992 dochází k vyčlenění a osamostatnění závodu a vzniká nový podnik Autobrzdy s.r.o.. Došlo k zásadní restrukturalizaci, omezení neefektivních činností, změny struktury zaměstnanců, posílení výrobních činností, ale i oblasti vývoje nových výrobků.

Vedení firmy také rozhodlo o vstupu zahraničního partnera do společnosti k 19. 3. 1993, který postupně převzal kontrolu na 100% majetku firmy a zároveň došlo ke změně názvu firmy na Lucas Autobrzdy s. r. o. Druhá polovina devadesátých let už je ve znamení stabilizace a konec tohoto období představuje rozmach výroby zejména diskových brzd.

V roce 1999 vzniká sesterská firma Lucas Varity, která získává nové zakázky pro náš podnik a současně rozhoduje od odkoupení zbytkového majetkového  podílu od     a. s. Ateso. Rok 1999 je rokem, kdy začíná dramatický  růst firmy. Jako první přicházejí nové zakázky od koncernu Volkswagen, následovány novou výrobou pro firmu Renault.  V roce 2000 dochází k více než zdvojnásobení výroby. Ze 3 milionů diskových brzd se výroba během 4 měsíců zvedá na 6,3 milionů. Tento nárůst pokračoval i v následujících obdobích až do současné kapacity kolem 12  milionů diskových brzd roční výroby.

Další změna nastala v roce 1999. Koncern TRW koupil koncern Lucas Varity a náš závod se stal součástí jednoho z největších výrobců aktivních a pasivních bezpečnostních prvků TRW Automotive. V roce 2010 byla tato skutečnost zvýrazněna změnou názvu na TRW Automotive Czech.;

Vysoká efektivita, kvalita našich výrobků a procesů s nimi spojených a kvalitní kádr pracovníků nám vytváří nejen dobré podmínky v současné době, ale i vynikající pozici do budoucna. To potvrzuje nejen velmi dobré hodnocení našimi zákazníky, ale i ze strany našich majitelů, kteří věří, že investice do našeho podniku jsou investicemi, které jim přinesou očekávaný výnos.

V současné době pracujeme na získání nových zakázek, které nejen nahradí současnou stávající výrobu, ale dojde k dalšímu rozšíření výrobkové i zákaznické struktury.

Důkazem našich kvalit je i výrazné rozšíření oddělení vývoje, které se v roce 2004 změnilo na Vývojové centrum. V současné době zde našlo uplatnění na sto technických pracovníků, kteří se zabývají jak vývojem samostatných brzd, tak i ostatních systémů, jež s brzdami bezprostředně souvisejí (posilovače, ABS systémy, elektrické parkovací brzdy apod).

Vývojové centrum se dělí na jednotlivé vývojové týmy, z nichž každý má své specifické úkoly. Oddělení Actuation se zabývá vývojem a konstrukcí posilovačů brzd. V oddělení Foundation Brakes pracují vývojoví a softwaroví inženýři společně s konstruktéry na nových brzdách a na elektrických parkovacích brzdách (EPB). Úkolem kolegů z CA&SE je vyzkoušet brzdy přímo na nových typech automobilů za nejrůznějších klimatických podmínek a na nejrůznějších typech vozů. Výpočtáři z oddělení CAE pak pomocí metody konečných prvků vytvářejí matematické modely. Odděleni CSC má za úkol neustále zlepšovat jednotky ABS, EPS apod., které nám pomáhají stabilizovat automobil za ztížených podmínek.

Dynamický rozvoj  naší firmy přináší stabilitu nejen firmě samotné, ale i jejím zaměstnancům, kteří jsou nejdůležitějším článkem tohoto podnikání.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.